Кар’єра Qa Engineer Тестувальника: Перспективи, Завдання Та Обов’язки
Home/IT Вакансії / Кар’єра Qa Engineer Тестувальника: Перспективи, Завдання Та Обов’язки
Кар’єра Qa Engineer Тестувальника: Перспективи, Завдання Та Обов’язки

Крім того, важливі також компетенції зі сфери бізнес-аналізу та управління проєктами. Наприклад, розуміння, що таке ризики та як ними керувати (є навіть risk-based підхід до тестування), цикл розробки та ролі в ньому тощо. Деякі аспекти тестування можуть бути рутинними, особливо якщо виконуються одні й ті ж тести для кількох версій продукту. В NT Academy курс QA тестування для початківців триває 2,5 місяці, за це час ти освоїш необхідні навички мануального тестування та зможеш виконувати тестові завдання рівня джуніор. Після старанного проходження усіх 6 пунктів, ти отримаєш ДОСВІД тестування. Це буде реальний рутинний мозольний досвід, який принесе свої результати.

Також іноді треба запропонувати інші варіанти вирішення поточних проблем. Вміння вести документацію допоможе інформативно та доступно описувати певну інформацію. Ну а навички розповсюдження знань та навчання молодших спеціалістів є запорукою успіху на вищих позиціях. Вивчення технологій штучного інтелекту в контексті QA для автоматизації певних процесів стає ще однією важливою частиною курсу. Після завершення курсу Ви отримаєте глибоке розуміння ролі QA інженера в IT-проєктах. QA інженери великою мірою відповідають за успіх і якість IT-продуктів, і їх експертиза завжди великою мірою цінується на ринку праці, від стартапів до великих корпорацій.

Вдалий приклад ефективного використання цієї технології — внутрішній Report Portal нашої компанії. За даними DOU, медіанна зарплата QA станом на січень 2023 року становить $2000. 1% найбільш високооплачуваних QA-фахівців отримують від $6500. Лише лінивий зараз не говорить про зростання ринку ІТ.

👉 Як Стати Qa

Але чим більше знаєш — тим більш цікави тести можна задизайнити. На початку базово вистачить, але в подальшому, щоб робити якісно, то мову треба знати не гірше Quality Assurance Lead за сусіднього девелопера. На ньому всі учасники розробки оцінюють завдання в Story Points. Це умовна величина, що визначає складність його виконання.

перспективи для QA Engineer

Ми вже писали про професію QA-інженера, яка вважається однією з ключових для входу в ІТ. А як щодо QA automation engineer — які знання необхідні для опанування цієї професії? Розпитали Soft Engineer компанії SimCorp Інесу Сторожеву, що таке автоматизоване тестування і в чому його відмінність від  ручного. Я б радив також https://wizardsdev.com/ подивитися поглиблені курси по кожній із вивчених технологій і переглянути щось із того, що вказують у вакансіях для QA, але чого немає у ваших компетенціях. Хорошою шпаргалкою для накопичення досвіду є вакансії та резюме рівнем вище». Будь-який софт, сайт або програма вимагає перевірки якості перед запуском у реліз.

Online Навчання

Із загальних плюсів QA відзначають велику кількість комунікації, що дає можливість отримати нові знання. Можливо, це не зовсім gentle skill, але про його важливість сказали всі опитані QA. Якщо є ствердження, то у вас запитають джерело інформації. Спробуємо розібратись в деталях на прикладі великої компанії. Актуальні статистики зарплат можна переглядати у зарплатному віджеті DOU. Цього ж року на DOU опубліковано понад 112 тисяч вакансій.

Якщо ж QA Engineer пише автотести — він вже наполовину програміст. Інколи є свідома або несвідома підміна цих понять і тому всіх, хто має причетність до процесу тестування, називають і тестувальниками, і QC, і QA. Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку.

перспективи для QA Engineer

Найвища медіанна зарплата у QA — в аутстафінгових компаніях ($2300). Різниця в компенсаціях між Manual QA й Automation QA практично непомітна в перший рік роботи, але з’являється вже впродовж другого. Так, після трьох років досвіду різниця в медіанних зарплатах фахівців цих спеціалізацій перевищує $1000. Мінус для мануальників — автоматизація багатьох процесів.

📚 У Яких Напрямах Qa Потрібно Мати Додаткові Знання Та Навички

Іноді це краще, ніж вигадувати власні напівефективні підходи. В описі часто треба надати максимум інформації про дефект та чому саме він виникає. Згадайте, скільки разів ви крутили в руці зарядний пристрій від смартфону, намагаючись зрозуміти, чому той не заряджається, а потім раптом починає працювати. Тестувальник повинен бути достатньо винахідливим, щоб підходити до перевірки виконаної роботи не тривіально.

перспективи для QA Engineer

А у нас зазвичай навпаки — щоб дати фідбек треба пройти квест на рівні Nightmare. Розвивати кар’єру QA-інженера можна в багатьох напрямах. Існує безліч поглядів на те, які навички потрібні QA Engineer, але часто вони формуються на основі власного досвіду в певній компанії та сфері бізнесу. Також обовʼязкові знання Chrome DevTools та аналогів. У цих інструментах необхідно знати призначення кожної таби й мати декілька прикладів сценаріїв їх використання. Великим плюсом будуть мінімальні знання SQL і відповідних інструментів для роботи з базами даних (SQL Server Management Studio/DBeaver/Navicat).

Інструменти, Exhausting Та Soft Skills, Без Яких Не Стати Qa

Хоча в мене жодного разу  на інтерв’ю не питали про те, які курси я закінчила за спеціальністю чи які сертифікати маю. Увагу звертають все ж на знання, розуміння сфери, на досвід. Тому курси точно не варто сприймати як чарівну пігулку. Професія QA зобов'язує розуміти всі технічні аспекти і цілі бізнесу, а також вміти правильно спілкуватися з замовниками / менеджерами / девелоперами.

  • Із загальних плюсів QA відзначають велику кількість комунікації, що дає можливість отримати нові знання.
  • Вища освіта у сфері комп'ютерних технологій є перевагою, проте, необхідні знання можна отримати шляхом самостійного вивчення інструментів або на спеціалізованих курсах.
  • Тестувальник повинен бути достатньо винахідливим, щоб підходити до перевірки виконаної роботи не тривіально.
  • Після завершення курсу Ви отримаєте глибоке розуміння ролі QA інженера в IT-проєктах.
  • У результаті цього мітингу формується список дій для покращення робочого процесу.

Щоб студент працевлаштувався, з ним працює HR-менеджер. Він знаходить актуальні вакансії, допомагає підготуватися до співбесіди, прокачати резюме та дає зворотний зв’язок, над чим ще варто попрацювати. Загалом QA-тестувальники змінюють наш світ на краще, дбаючи про те, щоб ми берегли свою нервову систему і жили без багів у додатках.

Тестування безпеки застосунків, мереж і систем допомагає захистити транзакції й операції та переконатися у збереженні конфіденційних даних клієнтів компаній. З огляду на запит на автотестування, це область, яка дає можливість не лише професійно розвиватись, а й претендувати на гідну заробітну плату. На етапі визначення QA Engineer перевіряє вимоги до запланованого функціоналу, щоб вони були чіткими, однозначними та не суперечили одна одній.

Junior Manual Qa Engineer

Крім того, автотести не можуть покрити всі потреби продукту. Exploratory testing, UX testing — це те, що не можна автоматизувати. І наостанок, вам навряд чи вдасться стати QA automation без досвіду QA handbook. Тому у великих IT-компаніях залишається актуальним розподіл на «мануальників»‎ та «автоматизаторів»‎. Утім автоматизація не може повністю замінити мануального тестувальника.

перспективи для QA Engineer

Якщо проглянути іноземні вакансії, то саме такі куеї найбільш затребувані, така тенденція. Десь лише автоматизація, а десь шукають куеїв, які можуть в код і автоматизацію. Можна вирости солідним тест лідом чи ким там хочете, який може і в мануал та в автоматизацію взалежності від потреб продукту на даному етапі. Можете обирати вакансії, де лише автоматизація, up to you. З очевидного, без чого буде складно, — це перфекціонізм, оскільки QA відповідають за якість продукту, тому, звичайно, прагнення доводити все до ідеалу буде не зайвим.

перспективи для QA Engineer

Ти справді отримаєш задоволення і відчуєш професію Тестувальника "на пальцях". Цей перелік знань є обов’язковим для спеціаліста класу Junior, щоб знайти роботу у сфері тестування. Для напрямків GameDev, Blockchain та Embedded вимагають володіння додатковими інструментами, перелік яких зазначається у вакансіях. QA-фахівці також стежать за тим, щоб системи працювали та відповідали вимогам та нормам, які встановили розробники, і саме вони повинні повідомляти девелоперів про будь-які дефекти програми. Якщо дефект виявлений на етапі реалізації, треба змінювати дизайн (а це потребує узгодження з великою кількістю людей), а також переписувати вимоги.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *